Σήμερα στις 21:00 στο Forum Επικαιρότητας και τη Γιάννα Λούσιου του West Channel θα πραγματοποιηθεί το πρώτη Καστοριανό debate μεταξύ υποψηφίων και εκπροσώπων κομμάτων της Καστοριάς. Τα ξίφη τους θα διασταυρώσουν στο στούντιο του σταθμού οι κ.κ. Σάκης Χατζηζαμάνης από τον ΣΥΡΙΖΑ, Κίμων Μηταλίδης της Νέας Δημοκρατίας , Βαγγέλης Διαμαντόπουλος από την Λαϊκή Ενότητα, Χριστίνα Λαπόρδα – Καραστέργιου από το ΠΟΤΑΜΙ, Βάσω Χαραμοπούλου του ΚΚΕ, Σουλτάνα Παπαθωμά των ΑΝΕΛ και Κοσμάς Βαρσάμης από το ΠΑΣΟΚ.