Proteas Open 2016 – Schedule / Πρόγραμμα Αγώνων – Αποτελέσματα

Proteas Open 2016 – Schedule / Πρόγραμμα Αγώνων – Αποτελέσματα

Με τους πρώτους αγώνες να γίνονται Πέμπτη 18 και Παρασκευή 19 Αυγούστου, λόγω πολλών συμμετοχών, ξεκινάει το ετήσιο Τουρνουά Τένις Ανδρών “Proteas Open”, που έχει γίνει πλέον θεσμός στα τενιστικά δρώμενα της περιοχής και όχι μόνο, προσελκύοντας συμμετοχές αλλά και θαυμαστές του αθλήματος από την Καστοριά και άλλες περιοχές της Ελλάδος, όπως Γρεβενά, Πτολεμαΐδα, Φλώρινα, Κοζάνη, Πειραιά, Πρέβεζα, Θεσσαλονίκη

1 (1)

Οι θαυμάσιες γηπεδικές εγκαταστάσεις του Πρωτέα, πλήρως ανανεωμένες και αναβαθμισμένες είναι πανέτοιμες να υποδεχθούν για μία ακόμη χρονιά τους λάτρεις του αθλήματος και να παιχθεί, όπως πάντοτε άλλωστε, Τένις υψηλών απαιτήσεων κάτω από άψογες συνθήκες διοργάνωσης και φιλοξενίας.

Δείτε παρακάτω το Πρόγραμμα Αγώνων το οποίο συμπληρώνεται και ανανεώνεται συνεχώς….

Αποτελέσματα:

Πέμπτη 18 Αυγούστου
Γιώργος Κωστόπουλος – Τζέρη Πυραμίδης (Κατηγορία 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
6-0/6-3

2 (1)

Πρόγραμμα Αγώνων:

Παρασκευή 19 Αυγούστου
4:00 μ.μ.  Άρης Αναστασιάδης – Κώστας Μπαμπάμτσης (Κατηγορία 45-, Προκριματικός)
7:30 μ.μ.  Βασίλης Μυλωνάς – Τζίμης Τσίπος (Κατηγορία 45+, Προκριματικός)

Σάββατο 20 Αυγούστου
11:00 π.μ.  Τζίμης Τσίπος – Κυριάκος Κυριάκου (Κατηγορία 45-, Προκριματικός)
12:00 μεσ.  Γιώργος Τούφας – Ανδρέας Λιάμπας (Κατηγορία 45-, Προκριματικός)
4:30 μ.μ.  Θοδωρής Καραμούτσος – Μάνος Καλεντερίδης (Κατηγορία 45-, Προκριματικός)
6:00 μ.μ.  Μίλτος Καρακουλάκης – Γιάννης Καναβός (Κατηγορία 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
6:00 μ.μ.  Ζήσης Ψήμας – Θεόφιλος Καναβός (Κατηγορία 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
6:00 μ.μ.  Γιώργος Τσαδηλάς – Μάριος Κολανίτης (Κατηγορία 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
7:00 μ.μ. Μιχάλης Λαβασάς – Κώστας Τσοκαλίδης (Κατηγορία 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
7:00 μ.μ. Μίλτος Αντωνιάδης – Γιώργος Ταλίδης (Κατηγορία 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
7:30 μ.μ.  Άλκης Δημητριάδης – Μηνάς Κυβεντίδης (Κατηγορία 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)

Κυριακή 21 Αυγούστου
6:00 μ.μ.  Κοσμάς Γακόπουλος – Δημήτρης Νάκας (Κατηγορία 45-, Προκριματικός)
6:00 μ.μ.  Ανδρέας Οργαντζίδης – Νώντας Πανάτσας (Κατηγορία 45+, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
8:00 μ.μ. Θοδωρής Μπούσιος – Χρήστος Παυλίδης (Κατηγορία 45-, Προκριματικός)

Δευτέρα 22 Αυγούστου
6:00 μ.μ.  Κων/νος Ζαφειρόπουλος – Πέρης Παπουλίδης (Κατηγ. 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
6:00 μ.μ.  Δημήτρης Παπακώστας – Γιάννης Ψάριας (Κατηγορία 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
6:00 μ.μ.  Γιώργος Φωτιάδης – Λουκάς Δαδαλής (Κατηγορία 45-, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)
7:00 μ.μ.  Γιάννης Ψάριας – Χαρίλαος Γιαννάκης (Κατηγορία 45+, Κυρίως Ταμπλό, Α’ Γύρος)

Τρίτη 23 Αυγούστου
5:30 μ.μ.  Γιώργος Τσαδηλάς – Γιώργος Γαπκιάδης (Κατηγορία 45+, Κυρίως Ταμπλό)

Για τα λίγα εναπομείναντα παιχνίδια που δεν έχει γίνει ακόμη συνεννόηση θα υπάρξει άμεση ενημέρωση. Μείνετε συντονισμένοι για καθημερινή, πλήρη και διαρκή ενημέρωση.

Γίνεται γνωστό ότι υπάρχει η δυνατότητα ψηφιακής εγγραφής των Αγώνων και η παράδοσή τους σε DVD για όποιον παίκτη θέλει να κρατήσει στη συλλογή του, τους αγώνες του και να έχει παράλληλα την ευκαιρία να ξαναδεί τα στοιχεία του παιχνιδιού του!!!
Πλούσιο και ανανεωμένο φωτογραφικό υλικό από το Τουρνουά, καθημερινά στην σελίδα FB του Πρωτέα: Proteas Kastoria Tennis Club

Πηγή: kastoriatennis.blogspot.gr






Σχολιάστε

Το email σας δεν θα δημοσιευθεί.