![](https://inkastoria.gr/wp-content/uploads/2021/08/BANNER.jpg)
Με μια ξεχωριστή συναυλία συνεχίζεται το «Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2023» του Δήμου Καστοριάς, το Σάββατο 26 Αυγούστου στα Πλινθόκτιστα του Άνω Κρανιώνα Κορεστείων και επί σκηνής τη μοναδική τραγουδοποιό Γιώτα Νέγκα.
![🎙](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2b/1/16/1f399.png)
Η Γιώτα Νέγκα μια από τις κορυφαίες τραγουδοποιούς της χώρας, έχει χαράξει μια ιδιαίτερη πορεία στο χώρο, δημιουργώντας ένα ξεχωριστό ρεπερτόριο στα ακούσματα του έντεχνου και του λαϊκού είδους. Μετράει 5 προσωπικούς δίσκους, ενώ έχει συνεργαστεί με τους σπουδαιότερους Έλληνες δημιουργούς, τόσο δισκογραφικά, όσο και σκηνικά.
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Πληροφορίες:
![🗓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5c/1/16/1f5d3.png)
Ημερομηνία: Σάββατο 26 Αυγούστου
![⏰](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t34/1/16/23f0.png)
Ώρα έναρξης: 21:00
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Τοποθεσία: Πλινθόκτιστα του Άνω Κρανιώνα Κορεστείων
![⏳](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb7/1/16/23f3.png)
Διάρκεια: 2 ώρες
![🎯](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/1f3af.png)
Είσοδος: Ελεύθερη
![➡](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
Η συναυλία πραγματοποιείται από τον Δήμο Καστοριάς σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ένωση Δήμων (Π.Ε.Δ) Δυτικής Μακεδονίας.