Β’ Εθνική: Νίκες για Άργος και Καστοριά

Β’ Εθνική: Νίκες για Άργος και Καστοριά

Την πρώτη του νίκη, πέτυχε το Άργος Ορεστικό κερδίζοντας μπροστά στο κοινό του τον Πιερικό Αρχέλαο με σκόρ 78-73 ενώ ο Α.Σ. Καστοριάς στο παρθενικό του παιχνίδι στην Β’ Εθνική, επικράτησε της ΕΑΚ Θεσσαλονίκης με 72-65, σε ένα ματς με φοβερή εξέλιξη.

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 78-73
Δεκάλεπτα:
22-14, 38-34, 56-51, 78-73
Διαιτητές: Ζαχαρής-Παργιανόπουλος
Αργος Ορεστικό
(Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης, Κίτσιου, Μιχαηλίδης 27 (7), Μπέλλος, Μαυρίδης 9, Τράντας 9 (1), Κόττας 21, Μανδαλάκης 12 (2), Χατζόπουλος, Ζίνης, Παντελίδης.
Πιερικός Αρχέλαος
(Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Χριστόδουλου, Γκοντόπουλος 20 (3), Παρμακτσίδης 2, Γκογκίδης 17 (3). Παπαδόπουλος, Ζησόπουλος 5 (1), Σαββίδης, Καλτσούνας, Ασημάκης 11 (3), Τοπούζης 16, Οικονόμου 2.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ – EAK ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 72-65
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ – Ελευθεριάδης.
Δεκάλεπτα:19-20, 36-33, 51-52, 72-65.
Καστοριά (Σούλιος):Δαραδίγκας, Λέκος, Ματενίδης 5, Γυμνόπουλλος 6, Βίτσιος, Αντωνιάδης 11 (2), Δάλης 12 (2), Τασιούδης 19, Τεπετίδης 6 (2), Τερσενίδης, Τότσος 2, Πανταζής 11 (1).
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Νικολαΐδης): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 9, Παπαβασιλείου, Γαιτανίδης, Γαρέζος 1, Καραϊσκάκης 7, Παπαθανασίου 13 (2), Δάλτας 10 (1), Μπέγος 7 (1), Πολιτόπουλος, Γιαννούλης 18.

Τα αποτελέσματα:

  • Άργος Ορεστικό-Πιερικός Αρχέλαος 78-73
  • Στρατώνι-Αίολος Αστακού 65-86
  • ΓΣΛ 1928-Αγρίνιο 81-62
  • Καστοριά-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 72-65
  • Ιωνικός Ιωνίας-Ερμής Λαγκαδά 53-62
  • Πολύγυρος-Ευκαρπία 76-59
  • Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια 65-83
    Ρεπό: ΑΕΛ

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες):

1. Αίολος Αστακού 4 (2-0)
2. Ανατόλια 4 (2-0)
3. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 3 (1-1)
4. Άργος Ορεστικό 3 (1-1)
5. Πολύγυρος 3 (1-1)
6. ΓΣ Λαρισαίων 3 (1-1)
7. Πιερικός Αρχέλαος 3 (1-1)
8. Ευκαρπία 3 (1-1)
9. Αγρίνιο 3 (1-1)
10. Ερμής Λαγκαδά 2 (1-0)*
11. Καστοριά 2 (1-0)*
12. Ιωνικός Ιωνίας 2 (0-2)
13. Στρατώνι 2 (0-2)
14. Τιτάνες Παλαμά 2 (0-2)
15. ΑΕΛ 0 (0-0)

(*) Έχουν ματς λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική(3η) (18/10):

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι
Αίολος Αστακού-ΓΣ Λάρισας
Αγρίνιο-Καστοριά
ΑΕΛ-Ιωνικός Ιωνίας
Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος
Ευκαρπία-Ανατόλια
Τιτάνες Παλαμά-Αργος Ορεστικό
Ρεπό: ΕΑΚ Θεσσαλονίκης

 






Σχολιάστε

Το email σας δεν θα δημοσιευθεί.